x

Zaloguj się

KIEDY COŚ NAS KŁUJE W OKU

UWAGA NA OCZY W TRAKCIE WYKONYWANIA PRACY
W trakcie pracy na hali produkcyjnej, gdzie występuje duże zapylenie, są wiórki drewna, opiłki metali. Na budowach, gdzie mamy do czynienia z materiałami budowlanymi, tynkami, klejami często się zdarza, że nawet przy noszeniu okularów ochronnych jakieś drobiny dostają się do oka. Wystarczy wytrzeć otrzeć twarz brudna ręką, czy odzieżą, a zaraz coś  zaczyna nas kłuć w oku.
 

NIE TRZYJ - PRZEMYWAJ
Najczęstszym z popełnianych błędów w tego typu sytuacjach jest intensywne pocieranie. Zamiast sobie pomóc tylko jeszcze bardziej szkodzimy. Aby pozbyć się "intruza" w oku, należy je obficie przemyć czystą wodą, aby wypłukać zanieczyszczenie. Ciała obcego nie należny usuwać za pomocą chusteczki, gdyż powoduje ona dodatkowe podrażnienie delikatnych tkanek.

PŁUCZKI DO OCZU PLUM
Płuczki do oczu Plum to funkcjonalne, bardzo użyteczne oraz poręczne rozwiązania, dzięki którym szybko i sprawnie usuniesz niepotrzebny element z oko. Ich konstrukcja pozwala na poradzenie sobie w uciążliwej sytuacji bez pomocy innej osoby. Zawarty w pojemniku roztwór z chlorkiem sodu skutecznie usuwa ciała obce z oka. Płuczki Plum to sterylne pojemniki, które nie wymagają czyszczenia czy konserwacji. Stanowią wyposażenie indywidualne pracownika.
 
 
Ich obsługa jest intuicyjna, a zawarte na opakowaniu piktogramy oraz instrukcja pomagają w prawidłowym używaniu. Świetnie sprawdzają się naścienne zestawy z płuczkami, dzięki którym każdy z pracowników może sięgnąć po płuczkę w razie konieczności. Zestawy uzupełnia się w razie potrzeby jedynie o kolejne butelki z płynem.