x

Zaloguj się

NOWOCZESNE ŚRODKI I SPRZĘTY W RATOWNICTWIE

SZKOLENIA I SEMINARIA SPECJALISTYCZNE
"Postępowanie w obrażeniach ciała na polu walki – nowoczesne opatrunki – nowoczesne technologie" - to tytuł sympozjum, które odbyło się w połowie lipca w Bydgoszczy. Wydarzenie zorganizowane zostało przez Wojewódzką Stację Pogotowia Ratunkowego w Bydgoszczy. W jego trakcie ratownicy oraz nasi przedstawiciele dzielili się nowinkami produktowymi z zakresu działań ratowniczych przy użyciu nowoczesnego sprzętu. W rolach głównych wystąpiły opatrunki hydrożelowe serii WaterJel oraz staza uciskowa SAM XT.NOWOCZESNY SPRZĘT DO HAMOWANIA KRWOTOKÓW
Innowacyjna staza uciskowa SAM XT
wzbudziała niemałe zainteresowanie. Jest lekka, poręcza i intuicyjna w użyciu. W sytuacji ekstremalnej np. na polu walki stazę może założyć i zatamować krwawienie nawet sama osoba poszkodowana. Staza pozwala na całkowite wyeliminowanie krwawienia do momentu przejęcia rannej osoby przez służby medyczne. Sprzęt świetnie sprawdza się w karetkach pogotowia, jako wyposażenie ratowników medycznych, dla wojskowych w strefie walk, a także jako sprzęt dodatkowy w trakcie uprawiania sportów ekstremalnych oraz tzw. survivalu. Co warte podkreślenia - staza wykorzystuje efekt dźwigni, dzięki czemu przy niewielkim nakładzie siły jesteśmy w stanie zatamować krwotok, poza tym sprzęt jest wielokrotnego użytku - co zostało przetestowane przez uczestników seminarium. Do stazy nie przywierają zanieczyszczenia, poza tym można ją spokojnie czyścić pod wodą. Więcej na temat stazy znajdziesz TUTAJ.

SZYBKIE I PRAKTYCZNE ŚRODKI DO OPATRYWANIA RAN ORAZ ZŁAMAŃ
W trakcie seminarium duże zaciekawienie wywołały szyny unieruchamiające dla dzieci. Te, które są na przeważnie obecnie wykorzystywane, w przypadku urazów u dzieci są po prostu za duże. Szyny są lekkie, kolorowe i wygodne w użyciu. Na pewno świetnie będą sie sprawdzać jako wyposażenie ratowników. Więcej na temat szyn unieruchamiających znajdziesz TUTAJ.Opatrunki hydrożelowe WaterJel nie tylko sprawdzają się w okresie letnim, kiedy to nietrudno o wypadek w trakcie grilla, ogniska, wypalania traw itp. To pierwsza pomoc w nagłych wypadkach. Nie tylko w torbie ratownika, ale także jako wyposażenie szkoły, gospodarstwa domowego czy zakładu pracy. W trakcie seminarium w Bydgoszczy wszyscy uczestnicy zgodnie stwierdzili, że hitem jest opatrunek nasączony żelem chłodząco-łagodzącym na dłoń - pozwala on na zabezpieczenie każdego palca osobno i prócz uśmierzenia bólu pozwoli także na szybszą regenrację tkanek i uniknięcie przykurczów.

W przypadku środków do tamowania wypływu krwi najlepiej odbierane są środki hemostayczne CELOX w formie granulek bądź w aplikatorze. Środki te są stosowane wówczas, kiedy konwencjonalne metody hamowania krwi zawiodły.ZGŁOŚ CHĘĆ UCZESTNICTWA W SZKOLENIU
W najbliższym czasie przymierzamy się do zorganizowania podobnego rodzaju spotkań dla ratowników, policjantów, lekarzy, wojskowych i wszystkich zainteresowanych tematem. W ich trakcie każdy będzie mógł zobaczyć wspomniane sprzęty na żywo i je przetestować, dowiedzieć się szczegółów na temat ich właściwości. Seminaria są bezpłatne. Zachęcamy do zgłaszania chęci uczestnictwa info@opatrunki112.pl - nasi przedstawiciele skontaktują się z każdym i doprecyzują sczegóły.