x

Zaloguj się

Artykuły

Filtruj listę artykułów:
Zakupy zawsze rozpoczynamy od poszukiwania interesującego nas produktu. Jedną z podstawowych barier w wyborze prawidłowych produktów jest niski poziom wiedzy na temat potrzebnych nam artykułów. Dlatego warto zapoznać się z poradnikami znajdującymi się na naszej stronie, które mogą stać się kluczowymi w podjęciu właściwej decyzji.
SZKOLIMY SIĘ POD OKIEM PROFESJONALISTÓW
Staramy się, aby nasza oferta była jak najbardziej aktualna i obfitowała w najnowsze rozwiązania z zakresu skutecznego ratownictwa. Ale zadajemy sobie także sprawę, jak istotna jest praktyczna wiedza na temat sposobu ich działania oraz możliwości wykorzystywania. Dlatego też regularnie szkolimy się pod okiem ratowników oraz specjalistów ze strony producentów, aby dokładnie znać zalety oraz wszystkie funkcjonalności oferowanych przez nas produktów. Jeżeli chciałbyś się dowiedzieć więcej na ich temat, wziąć udział w szkoleniu, w trakcie którego dowiesz się jak właściwie z nich korzystać, skontaktuj się z nami i ustal dogodny termin. Przeszkolimy Ciebie oraz Twoich pracowników. Zobacz zdjęcia z ostatnich warsztatów tematycznych.


 
SZYBKA I SKUTECZNA POMOC DLA SKÓRY I OCZU!
Nowy spray Plum do przemywania ran i oczu pozwala na uzyskanie natychmiastowej pomocy w mniejszych wypadkach, takich jak skaleczenia i zadrapania skóry, bądź w przypadku dostania się pyłu lub brudu do oczu. Pomaga on ograniczyć ryzyko późniejszej infekcji i zmniejszyć rozmiar szkody dla zdrowia. Taki środek świetnie sprawdza się w zakładach przemysłowych, produkcyjnych, w laboratoriach oraz jako wyposażenie pierwszej pomocy karetek, ratowników oraz straży pożarnej. Poznaj szczegóły na temat nowego poręcznego sprayu PLUM!
ZATAMUJ KRWOTOK SZYBKO I SKUTECZNIE
W przypadku krwotoków liczy się czas i skuteczność działania. Od tego zależy życie ludzkie. Luz oraz niewystarczający nacisk są głównymi przyczynami niepowodzenia stosowania klasycznych opasek uciskowych. Innowacyjna staza zaciskowa SAM XT została stworzona po to, aby efektywnie hamować wypływ krwi przy minimalnym nakładzie sił. Posiada system automatycznego zatrzymania, który pozwala na natychmiastowe zaciągnięcie pasa zaciskającego. Intuicyjna i prosta obsługa pozwala na założenie zacisku nawet samodzielnie przez osobę poszkodowaną! Sprzęt polecany służbom medycznym, straży pożarnej oraz wojsku. Poznaj szczegóły.
ZABEZPIECZENIE SILNYCH KRWAWIEŃ PRZY POMOCY OPATRUNKU HEMOSTATYCZNEGO
Pomimo postępów w medycynie interwencyjnej i sprzęcie ochronnym, masywne krwotoki spowodowane przez urazy pozostają jedna z głównych przyczyn śmierci poszkodowanych i tym samym jednym z największych wyzwań, przed jakimi stoi dzisiejsza medycyna cywilna i wojskowa. Niekontrolowane krwotoki są aktualnie przyczyną prawie 50% przypadków śmierci rannego żołnierza na polu walki przed ewakuacją go do szpitala. Śmiertelne wykrwawienie w skutek urazu wśród cywili stanowi 80% zgonów w wyniku urazów (badania prowadzone na terenie Stanów Zjednoczonych).